• Новини /
  • Ленкова, Георгиев, Луканов и Караньотов с успешен...
Новини

Ленкова, Георгиев, Луканов и Караньотов с успешен финал на Серес

Пистата „Серес“ в Гърция бе отново домакин на BMU European Road Racing Championship между 19 и 21 април. През уикенда се проведоха трети и четвърти кръг от първенството. В тях се включиха общо 105 състезатели от България, Гърция, Сърбия, Румъния, Турция, Македония, Израел и Канада. Събитието бе посетено от над 3000 зрители.

Подкрепяните от „Ауто Батери Трейд ЕООД“ състезатели – Жулиета Ленкова (Aprilia, SSP 125, МСК Плевен), Ангел Луканов (Yamaha, F 600, МСК Кида Моторспорт), Милен Георгиев (Yamaha, SSP 600, МСК Кида Моторспорт) и Ангел Караньотов (Ducati, SBK 1000,
Овърдрайв рейсинг) – отново взеха участие и в двата кръга.

Жулиета Ленкова завърши уикенда с две втори места в клас SSP 125. И в двата старта тя финишира след Антонис Аврамопулис (Aprilia) от Гърция
и пред Митко Митков.

Ангел Луканов бе десети в неделния старт, а в съботното състезание не стартира.

Милен Георгиев завърши на четвърто място в първото състезание за уикенда. В неделя той бе на второ място, само на 0,2 сек от победителя.

В кралския клас с две победи се поздрави пилотът на Овърдрайв рейсинг – Ангел Караньотов, който заедно с Мартин Чой в събота и Боди Едие в неделя предложиха на зрителите две много вълнуващи състезания.

Следващият старт от календара на BMU European Road Championship е на 24-25 май на Мотор Парк Румъния.

Разгледайте още вълнуващи снимки от състезанието:

Медиен парньор:  Lap.bg                                                                                                                                                                      Последвайте ни във FB