• Начало /
  • Новини /
  • Подкрепяните от Ауто Батери Трейд пилоти с три...
Новини

Подкрепяните от Ауто Батери Трейд пилоти с три титли в пистовия шампионат по мотоциклетизъм

През изминалия уикенд летищен комплекс „Долна Митрополия“ отново бе притегателен център за най-бързите състезатели в дисциплините мотоциклетизъм на писта и Супер мото. В последния кръг за годината на трасето се събраха 115 пилоти от 6 различни държави – България, Турция, Гърция, Северна Македония, Румъния и Сърбия.

Четиримата пилоти Жулиета Ленкова (Aprilia, SSP 125, МСК Плевен), Ангел Луканов (Yamaha, F 600, МСК Кида Моторспорт), Милен Георгиев (Yamaha, SSP 600, МСК Кида Моторспорт) и Ангел Караньотов (Ducati, SBK 1000, Овърдрайв рейсинг), които от началото на сезона са подкрепяни от „Ауто Батери Трейд ЕООД“ също взеха участие в последния за тази година кръг. Те завършиха сезона по перфектен начин, като успяха да завоюват три шампионски титли.

Жулиета Ленкова завърши състезанието по най-добрия възможен начин – отново с победа и с титла в клас SP 125. Тя започна уикенда по перфектен начин, след като още в събота бе най-бърза на пистата в своя клас и спечели полпозишъна за неделното състезание. След осем състезателни обиколки тя финишира пред съотборниците си в МСК Плевен Пламен Христов и Боян Петров.

В клас F 600 Ангел Луканов завърши на 14та позиция.

Милен Георгиев завърши доброто си представяне през годината по перфектен начин. Той записа нова победа на своята сметка, а титлата в клас SSP 600 отива именно при него.

В кралския клас SBK 1000 Ангел Караньотов потегли от първа позиция в състезанието, след като бе най-бърз в съботните квалификации. Караньотов финишира на втора позиция след Мартин Чой, но титлата в кралския клас отива при пилота на Overdrive racing.

Разгледайте още вълнуващи моменти от състезанието в "Долна Митрополия".

Медиен парньор:  Lap.bg                                                                                                                                                                      Последвайте ни във FB