• Новини /
  • Жулиета Ленкова и Мартин Чой с убедителни победи...
Новини

Жулиета Ленкова и Мартин Чой с убедителни победи на Долна Митрополия

През изминалия уикенд на летищен комплекс “Долна Митрополия” се проведе първи кръг от BMU European Championship за сезон 2020. Съвместно с това бе даден и старта на европейския шампионат по СуперМото. За събитието се събраха общо 73 пилоти от 3 различни страни - България, Чехия и Румъния. Квалификациите в пистовия шампионат се проведоха в събота, а състезанието в неделя.

Сред тези 73 участника бяха и подкрепяните от “Ауто Батери Трейд ЕООД” състезатели - Жулиета Ленкова (Aprilia, SP 125, МСК Плевен), Асен Лилов (Honda, F 600), Валентин Георгиев (Suziki, F 1000, Камикадзе рейсинг тим) и Мартин Чой (BMW, SB 1000, МСК Еко BMW Motorrad).

M Choy

В клас SP 125 Ленкова бе над всички и започна защитата на титлата си по перфектен начин. Тя бе най-бърза в квалификациите. Времето което записа, за да спечели полпозишъна за неделния старт бе 1:57.144сек. Прекрасното представяне на Жулиета продължи и в неделя, като тя води безпогрешно от старта до финала на състезанието и завърши с аванс от 47.314сек. пред Пламен Христов и на над минута и половина от третия.

Lenkova

Асен Лилов завърши с четвърто време в квалификациите на клас F 600, той постигна време 1:40.879мин. В състезанието Лилов запази четвъртата си позиция.

Lilov

Валентин Георгиев не започна добре годината, след като отпадна в първото състезание за сеозна.

Georgiev

В най-високия клас Super Bike 1000, Мартин Чой бе над всички през целия уикенд. В квалификациите той записа време от 1:31.966мин. Мартин направи страхотно състезание в неделя, като записа най-бърза обиколка и завърши на повече от 25 секунди пред втория.

M Choy

Медийни парньори:  Lap.bg    Riders Live                                                                                                                        Последвайте ни във FB